در حال بارگذاری ...
 • سابقه‌ی انتشار مجله‌ی «نمایش» پس از انقلاب اسلامی به مهر سال 63 بازمی‌گردد که مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به انتشار آن اقدام نمود. پس از انتشار چهار شماره از این مجله متأسفانه مشکلات و کمبود امکانات لازم برای تداوم انتشار مرتب و ماهانه آن باعث شد که «ماهنامه‌ی نمایش» به گاهنامه مبدل شود. مجله‌ی نمایش در آن زمان به مناسبت‌هایی از جمله برگزاری جشنواره‌ی سراسری تئاتر فجر اختصاص داشت و بنا به اقتضای انتشار، نام ویژه‌نامه به خود می‌گرفت.

  در سال‌های بعد روند انتشار ماهنامه‌ی «نمایش» به صورت منظم دنبال شد و این مجله به صورت ماهنامه و دوماهنامه (در برخی از سال‌ها) به طور مداوم و مستمر منتشر شد. ماهنامه‌ی «نمایش» از سال 1384 تا 1386 به سردبیری مهرداد رایانی‌مخصوص و از 1386 تا اردیبهشت 1389 به سردبیری محمدحسین ناصربخت به صورت ماهنامه و دوماهنامه ادامه پیدا کرد.

  از خرداد 89 تا کنون ماهنامه‌ی «نمایش» به صاحب امتیازی انجمن هنرهای نمایشی ایران، مدیر مسئولی مهدی شفیعی و سردبیری نصرالله قادری به صورت ماهانه منتشر می‌شود و انتشار آن تا به امروز به صورت مستمر و منظم  ادامه داشته است.

  مجله‌ی تخصصی «نمایش» شامل بخش‌های مختلفی  از جمله: گزارش رویدادهای تئاتر، نقد نمایش‌های روی صحنه، مقاله، گفت‌وگو، نکوداشت و... در هر شماره می‌شود. این ماهنامه به عنوان تنها نشریه‌ی تخصصی که صرفاً به تئاتر می‌پردازد ماهانه در سطحی گستره در استان‌های مختلف کشور نیز توزیع می‌شود. تاکنون 237 شماره از این مجله منتشر شده است.

  صاحب امتیاز: انجمن هنرهای نمایشی
  مدیر مسئول: شهرام کرمی
  سردبیر: نصرالله قادری
  معاون سردبیر: مهدی نصیری
  دبیرتحریریه: مرجان سمندری‌معطوف
  مدیر اجرایی:‌ علیرضا لطفعلی
  مدیرروابط‌عمومی: الناز اسماعیل‌پور
  مترجم بخش انگلیسی:‌ یاسمن طالبی
  ویراستار: شیرین رضائیان
  صفحه‌آرایی: مونا وفابخش
  حروفنگار: شیما تجلی
  عکس:‌ احمد باقرنیا، مرجان تندرو